تهران.البرزو شهرستان ها
09129499307
سنگ کاری آبنما

سنگ مالون چیست و انواع سنگ مالون

سنگ مالون چیست و انواع سنگ مالون

 مالون کاری چیست و انواع  مالون کاری

از طرفی سنگ مالون نوعی  سنگ لاشه است و می توان آن را جزو سنگ لاشه مالون به حساب آورد که در سننگ کاری مالون(مالون کاری) کاربرد فراوانی دارد. به طور کلی سنگ مالون یکی دیگر از انواع سنگ های ساختمانی است که در ساخت و سازهای مهندسی کاربرد فراوانی دارد. جدای از آن نکته دیگری که قابل توجه است این است که در منابع دیگر لاشه قواره یا لاشه مالون نیز نامیده شده است.

سنگ کاری مالون

مشخصات کلی سنگ های مالون را بشناسید

 

در این بخش، هدف ما از ارائه این اطلاعات، توضیح ویژگی های سنگ مالون است. در واقع در این قسمت به معرفی عناصر اصلی این سنگ برای تشخیص و شناخت آن از سایر سنگ ها می پردازیم.

چکش کاری در سنگ مالون

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، سنگ مالون ماهیتی نرم دارد و به راحتی می توان آن را به شکل دلخواه درآورد.

تنوع در شکل و اندازه

به طور کلی سنگ های مالون انواع مختلفی دارند مانند: سنگ جوشقان مالون، سنگ راسته مالون، سنگ نباشی مالون و …. هر کدام از آنها علاوه بر انواع مختلف، کاربردهای متفاوتی نیز دارند. به عنوان مثال سنگ مالون جوشن دارای رگه های مختلفی در سطح خود است و رنگ های مختلفی مانند سنگ مالون جوشن رگه قرمز، مالون جوشن قرمز و زرد، مالون جوشقان لیمویی وجود دارد.

سنگ مالون
این یک متن ساده است

طیف گسترده ای از رنگ ها

جالب است بدانید که طیف رنگی سنگ های مالون بسیار گسترده است و این سوال یکی از مهم ترین اصول زیبایی شناسی برای استفاده از این نوع سنگ است. بنابراین ناگفته نماند که هماهنگی با سایر مواد مورد استفاده در محیط کار دشواری نیست. به طور کلی می توان طیف رنگی مالونیت را دارای ویژگی های خاص خود دانست، مانند مالونیت قهوه ای، سنگ اوپالسنت، سنگ سبز و سنگ خاکستری. سنگ مالون سبز یکی از با کیفیت ترین سنگ ها می باشد. این ماده یکی از پرکاربردترین سنگ هاست و علاوه بر مقاومت و ساختار، جنبه درمانی و روانی نیز دارد.

سنگ کاری مالون کف

مقاوم در برابر رطوبت کم

از ویژگی های سنگ مالون دوام بالا و جذب آب بسیار کم آن است. با توجه به حقایق فوق استفاده از این سنگ در محوطه سازی و کف سازی ساختمان ها جدا از ظاهر جذاب و ماندگاری بسیار بالا، زیبایی خاصی به محیط می بخشد و زیبایی محیط را دو چندان می کند.

 

 

 

مقدمه ای بر انواع سنگ مالون بر اساس روش های تولید

 

سنگ مالون تمام تراش خورده

سنگ مالون تمام تراش به سنگی گفته می شود که تمام قسمت های آن تراش خورده و به شکل مخروط در آمده باشد. پشت سنگ مذکور قسمت مخروطی یا نوک تیز سنگ است. این نوع برش در سنگ ها برای چسبندگی بهتر ملات ها و مواد چسبنده ایجاد می شود، از این رو این نوع سنگ عموماً در کارهای سفت کاری استفاده می شود.

مالون سر تراش یا  نیم بریده

به این مدل ها مدل هایی گفته می شود که از چهار طرف جلو بریده می شوند، اما از پشت برش نمی زنند.

مالون اندازه

سنگی که به شکل خاصی بریده شده باشد، شکل سنگ نامیده می شود در واقع می توان تشخیص داد که سنگ مالون یکی دیگر از انواع سنگ مالون است که کاملاً به شکل منحصر به فرد و مطلوب تراشیده شده است. از این نوع سنگ نما برای ورود، ورودی و خروجی ساختمان ها استفاده می شود

سنگ مالون

 

انواع سنگ های مالون را بر اساس ظاهر آن ها بشناسید

جالب اینجاست که سنگ های مالون بسته به طول یا به طور خاص ظاهرشان نام های مختلفی دارند.

سنگ مالون کله

عموماً اگر طول این نوع سنگ از ارتفاع آن کمتر باشد به آن مالون کله می گویند.

سنگ لاشه مالون سفید

 

سنگ مالون راسته

اگر طول بیشتر از ارتفاع باشد به آن مالون راسته می گویند.

 

سنگ مالون سفید نما

سنگ مالون نبشی

همچنین به این نمونه سنگ به کار رفته در گوشه دیوار، نبشی مالون نیز گفته می شود.

 

سنگ مالون راسته

سنگ مالون به عنوان سنگ قبر مورد استفاده قرار می گیرد و می توان گفت به دلیل نقاشی هایی که با این سنگ انجام می شود، محبوبیت زیادی دارد. همانطور که قبلا ذکر شد در این قسمت از سایت ساخت و ساز اطلاعاتی در مورد کاربرد این نوع سنگ ارائه خواهیم کرد.

در واقع می توان گفت که از عمده ترین تغییراتی که در سنگ مالون رخ داده است، کاربرد اصلی آن در نمای ساختمان بوده است. از طرفی استفاده تزئینی این سنگ باعث استفاده از آن در فضاهای سبز و باغ ها شده است. طراحی و ساخت معابر و پیاده روها نیز با این سنگ ها انجام می شود. در نهایت می توان به گزینه های زیر برای استفاده از این سنگ کناری به طور خاص اشاره کرد:

  • استفاده از سنگ مالون در دیوار چینی
  • اجرا دیوار باغ با سنگ کاری مالون
  • استفاده از سنگ مالون برای کف سازی و بلوک های ساختمانی، سنگ فرش، پله سازی و سنگ مالون
  • بهره برداری از سنگ مالون برای جدول بندی و اجرای نمای پل
  • ساخت دیوار با سنگ مالون در پارک ها، بافر و جداکننده 

 نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *