تهران.البرزو شهرستان ها
09129499307
سنگ کاری آبنما

طراحی و اجرای سنگ کاری آبنما

طراحی و اجرای سنگ کاری آبنما

طراحی و اجرای  آبنما سنگی در  باغ ویلا + با سنگ کوهی

 

طراحی و اجرای سنگ کاری آبنما با استفاده سنگ کوهی ،سنگ  لاشه ورقه ای،سنگ قلوه و غیره سنگ یکی از این راه ها استفاده از آبنماهای سنگی در فضا سبز ، حیاط خلوت و باغ ویلاها  می باشد.

آبنما با سنگ لاشه

برای اینکه زیبایی و زیبایی محیط خود را بهبود بخشیم، می توانیم با کمک ابزارهای تزئینی مختلف مانند سنگ، فضای داخلی زیبایی ایجاد کنیم.

آبنمای سنگی در محل، جدا از زیبایی و حس آرامشی که با ایجاد رطوبت به ما می دهد، هوا را نرم و گیاهان را با طراوت می بخشد. همچنین ساخت آبنمای سنگی در نمای بیرونی خانه به عنوان نگینی بر زیبایی ملک می افزاید. و قسمت مرکزی در نمای باغ خودنمایی می کند

در این مقاله از سنگ کاری عظیمی با ما همراه باشید تا با آبنمای سنگی و ویژگی های این عنصر تزئینی و زیبا آشنا شوید.

آبنما سنگی
آبنما سنگی

مصالح مورد استفاده در سنگ کاری آبنما با سنگ کوهی

 

همانطور که از نام آن پیداست، سنگ جزء اصلی  آبنما با سنگ کوهی است و نوع سنگی که استفاده می کنید به استفاده از آبنما، سلیقه شما و بودجه شما بستگی دارد.

اگر می خواهید برای ویلای خود در منطقه سردسیر آبنما بسازید سعی کنید از سنگ مرغوب استفاده کنید تا آبنما در اثر سرما و برف ترک نخورد. شما می توانید زیبایی آبنما را با گیاهانی که زیبا، مقاوم و مراقبت از آنها آسان هستند، افزایش دهید.

سنگ کاری آبنما با سنگ کوهی

آبنما با سنگ لاشه ورقه ای

از نظر شکل ظاهری، آبنما سنگی اساساً شبیه آبنماهای صخره‌ای طبیعی است. سنگ‌های مورد استفاده در اجرای آبنماها سنگی از انواع سنگ‌های طبیعی مانند قلوه سنگ، لاشه سنگ و پوکه معدنی هستند.

یکی از مهم ترین ویژگی های آب نمای با سنگ لاشه ورقه ای مقاومت بالای آن در برابر شرایط جوی مختلف است. سنگ کاری آبنما  به راحتی با انواع طرح ها، مناظر و دکوراسیون سازگار می شوند. 

سنگ کاری آبنما

 

 

 

آبنما با سنگ کوهی

نکات مهم در انتخاب سنگ مناسب برای آبنما

  •  اانتخاب سنگ از اهمیت بالایی برخوردار است هنگام خرید سنگ آبنما، اگرچه سنگ یک محصول بادوام است، اما کیفیت آن تا پایان عمر باقی می ماند.
  • هنگام انتخاب سنگ مناسب برای آبنما، توجه به اندازه محوطه آبنما و ماهیت محوطه بسیار مهم است. بسیاری از مردم از آب فضای باز فقط به عنوان یک چیز خوب برای ساختمان های خود استفاده می کنند، بنابراین اندازه سنگ آب در این مناطق باید مناسب باشد.
  • این یک جنبه ایمنی است که مکانی که سنگ کاری آبنما کاملاً ایمن بوده و برای کودکان خطرناک نیست

 

انواع آبنما با سنگ کوهی

 

آبنمای سنگی باغی: این آبنما به دلیل الهام گرفتن از سنگ های کوهی به آبشار یا فواره سنگی نیز گفته می شود. از این منبع می توان در طراحی رستوران ها، مراکز خرید، بارها، حیاط ها، ویلاها و مناطق سبز شهری استفاده کرد.

سنگ کاری آبنما

آبنمای سنگی دیواری: آبنما دیواری همانطور که از نام آن پیداست این آبنما بر روی دیوارهای لابی، حیاط و فضای داخلی قرار گرفته است.

این نوع آبنما به دلیل اینکه یک طرف آن رو به دیوار است، فضای کمتری را اشغال می کند، بنابراین برای فضاهای کوچک انتخاب خوبی است.

اجرای آبنما

در برخی از مدل های آبنمای دیواری علاوه بر نمایش و صدای آب، ساختار آبنما هم تزئینی می باشد و به صورت دکوراتیو است.

 

مراحل سنگ کاری یک آبنمای سنگی ساده و زیبا

 

  1. محل آبنما را مشخص کنید
  2.  طراحی ساختار اصلی آبنما و آب ریز اصلی را مشخص نمایید
  3. ایجاد شیب بندی و اختلاف طبقات بر مبنای نوع چیدمان آبنما
  4.  در نهایت چیدمان سنگ ها و شکل بندی نهایی و تزیین با پوشش گیاهی

 

سخن پایانی

 

همانطور که در بالا ذکر شد، آبنمای سنگی یکی از انواع آبنما است که بیشتر برای محوطه ها و فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد. اما می توانید از اندازه های کوچکتر نیز در داخل استفاده کنید.

نوع آبنمای سنگی به دلیل شباهت زیاد به سنگ های طبیعی بسیار زیبا و پرطرفدار استنوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *