تهران.البرزو شهرستان ها
09129499307
سنگ کاری آبنما

سنگ کاری محوطه سازی

سنگ کاری محوطه سازی

سنگ کاری محوطه سازی برای حیاط و باغچه را چگونه انجام می شود؟

اگر به تازگی یک باغ خریده اید یا می خواهید دکوراسیون باغ خود را تغییر دهید، از استفاده از سنگ و زیبایی در طراحی غافل نشوید. سنگفرش ها انواع مختلفی دارند که در صورت استفاده صحیح در طراحی پیاده روها و یا مناطق دیگر می توانند بسیار زیبا باشند. محوطه سازی کف و محوطه علاوه بر داشتن گیاهان متنوع با شرایط مساعد نیازمند ترکیبی از مصالحی است که زیبایی فضای سبز و گیاهان را به خوبی نشان دهد. سنگ کوهی، لاشه ،قلوه سنک ، آجر مصالح پرکاربرد در محوطه سازی هستند.

سنگ کاری محوطه

 

 

سنگ ها بسته به نوع کاربرد انواع مختلفی دارند. برای پوشش کف و برای طراحی و اجرای سنگ کاری کف (سنگ فروش) از سنگ قلوه کوچکتر و اندازه های مختلف استفاده می شود. این سنگ ها بسیار رایج هستند و  در بسیاری از نقاط امکان جمع آوری این نوع قلوه سنگ ها وجود دارد. اما سنگ فروشی سنگ ها را به تعداد زیاد و با تنوع زیاد به شما عرضه می کنیم می توانید از تیم ما ما مشاوره بگیرید و  طرح خود را اجرا کنید. علاوه بر این، تیم های ما طراحی محوطه این کار را از ابتدا انجام می دهند و در نهایت با توجه به سلیقه و بودجه خود محیط زیبای دیگری خواهید داشت.

 

سنگ کاری محوطه
این یک متن ساده است

کاربرد سنگ در محوطه سازی و باغ :

1- زیبایی سنگ

استفاده از سنگ لاشه ورقه ای در طراحی باغ، بسیار متداول است. سنگ لاشه  به دلیل ماهیت و سازگاری با طبیعت بسیار جذاب است.

طراحی سه بعدی آن بسیار زیبا و دارای مقاومت زیادی است. به همین خاطر، از اولین گزینه‌های کاربردی در محوطه سازی است. با کمی ذوق و سلیقه،  با کمی سلیقه می توان طرح های بسیار زیبا و متنوعی را دید. سنگ کف سازی محوطه، به راحتی از بین نمی‌رود و در برابر سرما و گرما مقاوم است. بنابراین بهترین گزینه برای محوطه سازی استفاده از سنگ است

 

سنگ کاری محوطه سازی حیاط

2- انواع سنگ

علاوه بر انواع سنگ ها، شکل ها و فرم های مختلف و رنگ های متفاوتی دارند. برخی از انواع سنگ های طبیعی رنگ های زیبا و دلپذیری دارند اما در برخی موارد می توان آنها را به عنوان تزئین رنگ آمیزی کرد.

 

 

 

3- کاربرد سنگ

سنگ در بسیاری از جنبه های محوطه سازی استفاده می شود. کف در تمام قسمت های ساختمان اهمیت دارد و با توجه به اندازه های مختلف از یکی از این انواع استفاده می شود. نوع کف در محوطه و اجرای آن بر اساس کاربری و بودجه انتخاب می شود.

سنک کاری فضای سبز

 

 

سنگ و قلوه سنگ به دلیل قیمت مناسب و فرآیند سریع و جذاب همیشه محبوب هستند. قلوه سنگ را می توان با در نظر گرفتن رنگ و مکان آن به صورت عمده استفاده کرد یا یک موزاییک سنگی با طراحی منحصر به فرد و چیدمان جذاب ایجاد کرد. سنک کاری کف بسیار زیبایی است می توانید کف سنگ را طراحی و اجرا کنید، یکی از پرکاربردترین سنگ ها در محوطه سازی است.

 

– محل گلدان ر ا با سنگ قلوه  بپوشانید. آبی که از گلدان خارج می شود از میان سنگ ها عبور کرده و به سرعت خشک می شود و از تجمع آب و بوی نامطبوع جلوگیری می کند.

 –سنگ های مختلف با نظم خوب استفاده می شود.

 – مبلمان سنگی با انواع سنگ لاشه های بزرگ، ساخته می‌شود.

– دیوار محوطه یا باغ خود را با انواع سنگ ها بپوشانید تا جذاب تر به نظر برسد.

 – سنگ فرش محوطه ها و طراحی مسیرها در تمام قسمت ها یکی از مهمترین کاربردهای سنگ در محوطه سازی می باشد.

– کفپوش و طراحی مسیر پیاده رو

 

سنگ کاری کف

مسیرهای قلوه سنگ را در وسط فضای سبز آماده کنید. گیاهان را باید آبیاری کرد و از گل ها پرهیز کرد، بهتر است از سنگ های معمولی استفاده شود و با مواد دیگر ترکیب شود.  طراحی و اجرای با سنگ لاشه جلب توجه می کند و  تأکید می کند. مسیرهای مشخصی پدیدار می شود و بیننده را به آنجا می برد.

 

استفاده از قلوه سنگ هنگام راه رفتن صدای جالب و حس خوبی ایجاد می کند. اگر گرد و تزیین شده باشند تحرک بیشتری خواهند داشت و برای این کار باید راه حلی پیدا کرد و محدود کرد تا بستر پهن نشود. سنگ های کوچک شکسته تحرک کمتری دارند.

 

البته هنر استفاده از سنگ کاری در کف محوطه، دنیای دیگری نیز دارد، هنر و خلاقیتی که آثار ارزشمندی از خود به جای گذاشته است. اگر از الگوی سنتی استفاده از سنگ های بزرگ برای سنگفرش فاصله بگیرید، می توانید از سنگ های بسیار کوچک برای ایجاد طرح های زیبا استفاده کنید.

-دیوار سنگی

 

دیوار سنگی

دیوارهای کوچک محوطه را می توان با سنگ های لاشه ای با ابعاد بزرگ تر پوشاند. طبیعت سه بعدی آن زیبایی این مکان را دو چندان کرده است. شکاف بین سنگ ها فرصتی برای رشد دانه ها و گیاهان است و ساختار جالبی ارائه می دهد. علاوه بر سنگفرش برای محوطه سازی، در برخی مناطق، بسته به طرح، می توان دیوار سنگی کوچکی ساخت و به عنوان پایه گلخانه یا ابزار محوطه سازی و نگهداری تزئینات استفاده کرد.

دنیای هنر و خلاقیت بی پایان است. علاوه بر نمونه های ذکر شده، استفاده از سنگ در طراحی و طراحی باغ بسیار زیاد است.همساز به طور مختصر به جنبه های مختلف این هنر پرداخت. تجربه راه رفتن روی سنگ کاری در کف مربع جالب و متفاوت است.

 نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *