تهران.البرزو شهرستان ها
09129499307
سنگ کاری آبنما

سنگ کاری نما در ساختمان

سنگ کاری نما در ساختمان

سنگ کاری در نما ساختمان

سنگ کاری  به دو قسمت داخلی و خارجی تقسیم می شود. سنگ کاری داخلی شامل استفاده از سنگ به عنوان درپوش دیوار، پله، کف و … است، سنگ خارجی نیز سنگ کاری در سطح، سنگ در کف و محوطه پاسیو و سنگ در دیوارهای خارجی ساختمان است.

سنگ کاری نما

چگونه قیمت سنگ کاری را محاسبه کنیم؟

 

به طور کلی پرداختی برای اجرای سنگ کاری  کف بر اساس متر مربع محاسبه می شود.مساحت سنگ پوشیده شده از سطوح افقی یا عمودی تشکیل شده است، پارکینگ و حیاط معمولاً به صورت متری محاسبه می شود و دارای یک پرداخت می باشد.

اندازه سنگ مورد استفاده در ساخت سنگ نیز در هزینه اجرای آن موثر است. به عنوان مثال سنگ فرش 80*80 بیشتر از سنگ فرش 40*40 هزینه دارد.

 

سنگ کاری داخلی چه مراحلی دارد؟

 

سنگ کاری داخلی معمولاً به صورت دیوار و کف پله ها، دیوار و کف پارکینگ ها و … انجام می شود. این روش سنگ کاری ، اجرای سنگ کاری ، تراش و دوغاب می باشد که در ادامه توضیح داده شده است.`

زیر سازی پیش از اجرای سنگ

زیرسازی اغلب شامل خدماتی مانند داشتن یک سنگ کف دیگر و درخواست کارفرما برای برداشتن آن است.

 

سنگ کاری نما


اجرای سنگ کاری و برش کاری

پس از آماده شدن زمین ابتدا سنگ کاری روی محل ملات اجرا می شود و سپس سنگ کار روی سنگ کاری انجام می شود. سنگ ها با کمک چکش در جای خود ثابت می شوند. در این مرحله باید شیب مکان هایی مانند پایین پله ها، دیوارها و کف پارکینگ ها را در نظر گرفت. در قسمت هایی که اندازه سنگ با سطح مناسب است، لازم است سنگ تراش سنگ را برش داده و سپس سنگ تراشیده شده را در محل مورد نظر قرار داده و با چکش آن را ثابت کند.

سنگ کاری نما لاشه

دوغاب ریزی و بندکشی

مرحله استفاده از دوغاب روی سنگ برای تزیین کار، ترمیم روکش و فاصله بین قطعات سنگ و صیقل دادن کف انجام می شود. قطره از پودر سنگ، سیمان سفید و آب به صورت رقیق تهیه شده و برای کل پروژه در یک مرحله استفاده می شود. پس از به دست آوردن دوغاب، سطح سنگ را با اسفنج نرم تمیز می کنند و به سنگ زمان می دهند تا خشک شود.

بهتر است در هوای سرد دوغاب دوغاب نزنید، زیرا ممکن است پس از خشک شدن باعث ترک خوردن دوغاب شود. اگر از مرغوبیت نارگیل استفاده نشود و کمیت آن کم باشد باعث شل شدن سنگ ها و در نتیجه نفوذ رطوبت و رطوبت به کف سنگ و آسیب دیدن سنگ و پر شدن آن می شود.

بند کشی

سنگ کاری در نمای ساختمان چه مراحلی دارد؟

 

پس از بازدید سنگ کار از محل، انتخاب نوع نمای مشتری و انعقاد قرارداد، کار با نصب داربست آغاز می شود. سنگ کاری نمای ساختمان از اجرای نما در طبقه همکف شروع می‌شود و به سمت بالا و طبقات بالاتر ادامه پیدا می‌کند.

 

سنگ کاری نما در ساختمان

اجرای سنگ کاری در نمای ساختمان

در کاربرد سنگ کاری برای نمای ساختمان، با توجه به مدل نمای انتخابی، سنگ ها در ابعاد مناسب از سنگ فروشی خریداری شده و اجرا می شوند. 

ملات برای اجرای سنگ کاری نما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برای بهترین نتیجه و جلوگیری از ریزش سنگ از جلو، بهتر است از ماسه شسته برای ساخت ملات و دوغاب پشت سنگ استفاده کنید، از ضایعات ساختمانی برای پر کردن فضای پشت سنگ و کل فضای پشت سنگ استفاده نکنید. بشقاب باید ملات مرغوب باشد، پس از تراش سنگ آسیاب، سنگ ساب باید کاملاً از سنگ تمیز شود و در هوای سرد روی سطح سنگ یا هر وجه دیگری که احتمال یخ زدن آب وجود دارد اجرا شود. می توان اجتناب کرد. ملات سنگ ساختمانی باید حاوی مقدار زیادی سیمان باشد، سیمان را تا بالا خشک کند، زمان خشک شدن دوغاب را تسریع نکند و در نهایت پس از اتمام سنگ های نمای ساختمان، ملات سخت پشت سر قرار گیرد. ماسک باید هر 2-3 روز یکبار آبیاری شود.

 

سنگ کاری دیوار

 

 

 

 

 

سنگ کاری پله

سنگ کاری  پله و دیوار

 

سنگ کاری  پله که یکی از رایج ترین عناصر یک ساختمان در نظر گرفته می شود، معمولاً شامل سنگ کار خود پله ها، سنگ تراشی پله ها و سنگ تراشی دیوار راه پله است. برای ساخت پله ها معمولاً از پله هایی استفاده می شود که ضخامت آنها بیشتر از سایر سنگ ها بوده و ارتفاع آن متغیر است. برای چیدن پای پله ها و کف پله ها از انواع سنگ ها استفاده می شود که ضخامتی برابر با سنگ های کف دارند.

سنگ کاری دیوار و سایر قسمت های مشترک ساختمان نیز به دو صورت انجام می شود که برای نظافت آسان تر، پله ها را حدود نیم پله می پوشانند و از روی سنگ دیوار چارچوبی برای درب ورودی ایجاد می کنند. لازم به یادآوری است که پوشاندن قسمت های برجسته مانند چهارچوب دور در ضروری است.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *